Akce! DOPRAVA ZDARMA při objednávkách přes zásilkovnu.

Kompava Zinek a Selen 60 kapslí

Zinok a Selén Kompava

Více pohledů

Napište první recenzi tohoto produktu


Dostupnost: Skladem (odosílame do 24hod.)


295 Kč

Nákupem získate 12 věrnostní body. 12 body = 15 Kč.

Doplněk stravy s obsahem zinku, selenu a Cordyceps sinesis


Významně přispívá ke správnému fungování imunitního systému a chrání organismus před působením oxidačního stresu.
V neposlední řadě zajišťuje zdraví pokožky, nehtů a vlasů.


Obsah balení: 60 kapslí
Doporučené dávkování: 1x denně 1 kapsle s jídlem

Detaily

Nedostatek minerálů

Nedostatek minerálních látek v organizmu může být způsoben mnoha faktory. Nejčastější příčinou je konzumace potravin, které obsahují nedostatek zinku a selenu, protože naše tělo si je neumí vytvořit samo a je odkázáno na jejich příjem ve stravě.

Problémem je však i současná situace, která poukazuje na vysoký nedostatek zejména selenu v půdě a jeho následný nedostatek v potravinách. Slovensko je jednou ze zemí, která podle Národního ústavu potravinářského trpí vysokým nedostatkem selenu v půdě.

Dalšími příčinami deficitu je neschopnost organismu vstřebat v trávicím traktu minerály, které přijme v potravě. V neposlední řadě je to životní styl. Příkladem může být konzumace alkoholických nápojů, které obecně ochuzují organismus o minerální látky.

Imunita

Imunitní systém představuje významnou složku organismu. Eliminuje cizorodé látky, infekční mikroorganismy i vlastní odumřelé buňky. Imunitní odpověď je zajištěna prostřednictvím nespecifické (vrozené) a specifické (získané) imunity, které jsou řízeny celou řadou speciálních buněk. Ty potřebují pro svoji správnou funkci přítomnost dostatečného množství minerálních látek jako zinek, selen, železo, měď a jiné.

Nedostatek zinku či selenu snižuje funkci některých imunitních buněk, přičemž jejich dostatečný příjem aktivitu imunity zlepší. Proto pokud pociťujete neustálou únavu nebo jste často nemocní, může jít o nedostatek těchto látek.

Krása

Stav pokožky, vlasů a nehtů do značné míry závisí na celkovém zdravotním stavu jednotlivce. Na základě toho umí nutriční terapeut či doktor snadno odhalit nedostatek některých důležitých živin. Zinek a selen jsou typické minerály, jejichž nedostatek se projevuje především navenek.

Pokud pozorujete zvýšené vypadávání vlasů, zhoršenou kvalitu vlasů a nehtů, vznik bílých skvrn na nehtech a kožní problémy jako jsou vyrážky, může jít právě o deficit zinku nebo selenu. Suplementace zinkem se v této oblasti využívá k regeneraci a hojení pokožky.

Ženy ale i muži vyhledávají zinek, mají-li například problémy s častými vyrážkami. Zinek je také látka, kterou naleznete v receptuře opalovacích krémů, protože chrání kůži před škodlivým UV zářením. Selen jako antioxidant rovněž chrání kůži před předčasným stárnutím.

Potence

Dalšími typickými příznaky nedostatku zinku a selenu jsou snížená reprodukční schopnost či problémy s početím. Navzdory množství spermií může početí mnoha párům se zdravými pohlavními buňkami trvat až rok.

Když je kvalita spermií snížena, například když jsou spermie nehybné nebo mají abnormální tvar, početí může trvat podstatně déle. Oxidační stres je v současné době považován za hlavní příčinu mužské neplodnosti. Mužské spermie jsou velmi citlivé na nedostatek selenu v organismu. Selen brání poškození nezralé spermie a pomáhá udržet neporušenost zralé spermie.

Kombinace antioxidantů jako je selen a zinek snižuje poškození buněčné membrány spermii volnými radikály a zlepšuje jejich pohyblivost.

Cordyceps sinensis

Cordyceps Sinesis je vzácným druhem houby, která parazituje na larvách motýla – Lepidoptera.

V čínském léčitelství je využívána již zhruba 5000 let k posílení obranyschopnosti, ke zlepšení fyzické kondice a proti stárnutí. Známá je také jako tzv. "zázračná houba."

Zejména pro koho je produkt Zinek a Selen určen?

  • Pro lidi s oslabenou imunitou.
  • V období bakteriálních a virových infekcí na podporu ochrany organismu.
  • Pokud cítíte, že na vás něco „leze“.
  • Pokud vašemu tělu chybí antioxidanty.
  • Máte-li potíže s pokožkou, zhoršenou kvalitu vlasů a nehtů.
  • Máte-li potíže s potencí.

Doporučené dávkování

1x denně 1 kapsle s jídlem.

Základem správného užívání produktů obsahujících zinek je neužívat je nalačno. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají „citlivý žaludek“, můžete pociťovat zatížení trávicího systému. Proto doporučujeme výrobek užívat přibližně 1 hodinu po jídle. Pro lepší vstřebatelnost se produkt nedoporučuje užívat bezprostředně s mlékem, luštěninami či celozrnnými výrobky, které mohou jeho využitelnost v organismu snížit. Naopak absorpce zinku se zvyšuje při konzumaci živočišných proteinů.

Obsah účinných látek v 1 kapsli (denní dávka):

  • Cordyceps sinesis extrakt: 288 mg
  • Mléčnan zinečnatý: 87 mg (z toho zinek: 20 mg = 200 % RVH*)
  • Kvasničný selen: 75 mg (z toho selen: 150 µg = 200 % RVH*)

* RVH - referenční výživová hodnota

Složení

Extrakt z houby Housenky čínské (Cordyceps sinensis), mléčnan zinečnatý, kvasničný selen, rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

Výrobek neobsahuje žádné alergeny a konzervační látky.

Upozornění

Není vhodný pro děti do 14 let, těhotné a kojící ženy. Ustanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchém prostředí, při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu rozmanité stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Další informace

Zdravotné problémyPotence, libido, Kožní problémy, Vlasy

Doprava a dodání

SPÚSOB DODÁNÍ:

1. Expres kuriér Packeta Home (Remax) Cena: 125 Kč. Zboží bude u Vás následující pracovní den od odeslání.

2. Zásilkovna (Vyzvednutí zásilky přímo na zvolené pobočce Zásilkovny) Cena: 75 Kč. Zboží bude doručeno do 2-3 pracovních dnu.

ZPŮSOB PLATBY:

1. DOBÍRKA (platba při převzetí zásilky) Při platba na dobírku je účtován extra poplatek: 25 Kč

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankovní převod do 3 pracovní dny) Po dokončení objednávky Vám přijde automatický e-mail s informacemi potřebnými k zadání bankovního převodu. Zboží bude vyskladněno až po připsání platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Kompava Zinek a Selen 60 kapslí

Nejnovější příspěvky