Včelí pyl Iswari 230g

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnosť: Není skladem

269,94 Kč

Včelí pyl - ryzí zlato mezi superpotraviny


Včelí pyl je základní složkou potravy včel. Je plný vitamínů, enzymů, antioxidantů a minerálů. Je ideální přísadou do jogurtů, ranních cereálií, müsli, či nápojů.
Včelí pyl od Iswari je kvalitní a čistý produkt, který pochází z polopúšťového a civilizací a průmyslem nedotčeného kraje Alentejo v jižním Portugalsku.


Obsah balení: 230g
Složení: RAW sušený včelí pyl
Dávkování: 1-2 čajové lžičky denně. Doporučuje se rozpustit v medu.

Detaily

Komplexní potravina a dar přírody - včelí pyl

Včelí pyl je tvořen pylovými zrnky kvetoucích rostlin. Sbírají ho včely na chloupky nohou a následně se posouvá do pylových košíčků. Po naplnění košíčků se včely vracejí do úlu, kde pyl využívají na výživu mladých včielok. Včela dokáže unést až 40 mg pylu. Včelař tento pyl zachycuje do tzv. peľochytov. Pak se suší při nižších teplotách. Usušení pyl má tvar malých různobarevných granulek.

Z výživové stránky tvoří komplex biologicky důležitých látek. Včelí pyl nám poskytuje téměř všechny látky potřebné pro každodenní správnou funkci lidského těla. Patří k nejkomplexnějším potravinám vůbec.

Včelí pyl Iswari:

 plný vitamínů, enzymů, antioxidantů a minerálů
 obsahuje významné množství rutinu
 je vysoce kvalitní a čistý produkt neznečištěný chemikáliemi - pochází z polopúšťového a civilizací nedotčeného kraje Alentejo v jižním Portugalsku, kde se nevyskytuje žádný průmysl ani zemědělství.
 byla zaznamenána jeho schopnost stabilizovat hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi - při jeho pravidelné konzumaci hladiny těchto látek klesaly. Množství prospěšného HDL cholesterolu (rozpouští choleterol usazení v cévách) se zvyšovalo a naopak množství škodlivého LDL cholesterolu se snižovalo.
 obsahuje aminokyselinu fenylalanin - která reguluje metabolismus tím, že vysílá tělu signály pro nižší, či vyšší příjem potravy podle toho, zda tělo disponuje nadbytkem či nedostatkem živin
 je prospěšný při pomoci imunitnímu systému

Se včelím pylem byly také dělány experimenty se zaměřením na léčbu anémie, zvětšené prostaty a jeho vliv v průběhu léčby chemoterapií.

Způsob použití

Včelí pyl je ideální nejprve rozpustit v medu (kvůli uvolnění živin) a následně je chutný s jogurtem, v salátech, müsli, apod. Protože každé zrnko je nabité aktivními enzymy a živinami, zařazujte včelí pyl do vaší stravy pomalu (první týdny max. 1 až 2 lžičky denně). Pokud jste ještě k tomu pylových alergici, začněte obzvlášť opatrně (1/2 až jednu lžičku denně). Včelí pyl zpracovávejte pouze při nízkých teplotách!

Upozornění

Někteří lidé mohou zaznamenat při užívání včelího pylu drobné žaludeční a střevní podráždění a průjmová účinek. Vzhledem k bohatosti výživných látek existuje i možnost alergické reakce na včelí pyl (cca 0,5 promile všech lidí). Proto doporučujeme alergický test před užíváním, a to tak, že si nanesete malé množství pylu s medem na zápěstí do oblasti, kde je cítit tep. Pokud se po 3-5 hodinách objeví červená skvrna, pak jste s největší pravděpodobností na včelí produkty alergičtí a včelí pyl neužívejte.

Skladování: skladujte včelí pyl na chladném a suchém místě. Pokud ho konzumujete delší dobu, uchovávejte ho v chladničce.

Další informace

ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY:Ne

Doprava a dodanie

SPÔSOB DODANIA:


1. Slovenská pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzdvihnutie zásielky priamo na vašej najbližšej pošte)
Cena: 2,20 €
Tovar bude na pošte nasledujúci deň od odoslania.

2. Slovenská Pošta - EXPRES KURIER (Doručenie na adresu)
Cena: 2,70 €
Tovar bude u vás nasledujúci deň od odoslania.


SPÔSOB PLATBY:


1. DOBIERKA (platba pri prevzatí zasielky)
Pri platba na dobierku je účtovaný extra poplatok: 0,80€

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankový prevod do 3 pracovné dni)
Po dokončení objednávky Vám príde automatický e-mail s informáciami potrebnými na zadanie bankového prevodu.
Tovar bude vyskladnený až po pripísaní platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Včelí pyl Iswari 230g

Možná Vás zaujme i následující

Ľutujeme. Výberu nezodpovedá žiadna položka.

Nejnovější příspěvky