Wolfberry Para ořechy BIO 50g

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

34,87 Kč

Vynikající nepražená a nesolená pochoutka idální pro přímou konzumaci nebo i na vaření a pečení. Nejzajímavějším účinkem para ořechů je jejich schopnost pomoci vám zbavit se kouření. Výjimečnost para ořechů tkví však i v zahánění deprese, únavy a podrážděnosti. 
Díky vitamínům, které para ořechy obsahují dopomáhají ke zlepšení imunity a zraku, chrání pokožku před ekzémy a zpomalují stárnutí. Jedná se o produkt ekologického zemědělství. 


Obsah balení: 50g (nepražené, nesolené)
Země původu: Bolívie

Naši spokojní zákazníci

Detaily

Co jsou para ořechy?

Para ořechy pocházejí z Brazílie a jsou semeny stromů juvie stepilá (Bertholletia excelsa). Tento 40 až 50 metrů vysoký strom z čeledi hrnečníkovitých roste v deštivých pralesích Jižní Ameriky, patří k největším stromům Amazonie a je významný právě pro své semena. 30- 40 ořechů je uloženo v jednom velkém plodu, který váží i 2kg. Po rozříznutí tohoto plodu se objeví uložené ořechy, každý ve své pevné trojhranné šrupine. 

 

Jaké jsou jejich účinky a přednosti?

Výjimečnost para ořechů tkví v zahánění deprese, únavy a podrážděnosti. Díky vitamínům, které para ořechy obsahují, dopomáhají ke zlepšení imunity a zraku, pomáhají chránit naši pokožku před ekzémy a zpomalují stárnutí. Obsahují velké množství selenu, který chrání buňky před stárnutím. Posilují i ​​naše nehty a vlasy. No nepomáhá jen vnější kráse, ale zabraňují i ​​srdečně-cévním onemocněním, snižují riziko infarktu a zlepšují cholesterol. Působí protizánětlivě a snižují i ​​riziko žlučníkových kamenů. Slouží i jako prevence proti rakovině. 

 

Nejzajímavějším účinkem para ořechů je jejich schopnost pomoci vám zbavit se kouření. 

 

Jak se para ořechy konzumují a co obsahují?

Para ořechy se nejčastěji konzumují syrové. Můžete je přidat do oříškových nebo ovocných směsí, kaší, či jogurtů. Upečené v troubě nebo upražená na pánvičce chutnají ještě lépe. Stačí 5-10 minut opékat, dokud nezískají zlatohnědou barvu. Wolfberry para ořechy jsou nepražené a nesolené, na lomu bílé až slonové bílé a mají krásné nasládlou chuť. Jedná se o produkt ekologického zemědělství


Jádra para ořechů jsou velmi výživné, protože obsahují kolem 70% tuku, 13% bílkovin a 5% sacharidů. Kromě toho v nich ale najdete i nezanedbatelné množství draslíku, hořčíku a fosforu, z vitamínů především vitaminy skupiny B a vitamín E. 

 

Vitaminy a minerály v 100g:

- Vápnik: 160 mg
- Železo: 2.43 mg
- Hořčík: 376 mg 
- Fosfor: 725 mg
- Draslík: 659 mg
- Sodík: 3 mg
- Zinek: 4.06 mg
- Vitamin C: 0.7 mg
- Thiamin: 0.617 mg
- Riboflavin: 0.035 mg
- Niacin: 0.295 mg
- Vitamin B6: 0.101 mg
- Kyselina listová: 22 µg
- Vitamin E (alfa-tokoferol): 5.65 mg

 

Nutriční hodnoty v 100 g: Energie: 2730 kJ, 650 kCal, bílkoviny 13 g, tuk 68 g, sacharidy 4 g, vláknina 9 g. 

Další informace

ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY:Ne

Recenzie

You're reviewing: Wolfberry Para ořechy BIO 50g

Možná Vás zaujme i následující

Ľutujeme. Výberu nezodpovedá žiadna položka.

Nejnovější příspěvky