Natural Pharm Ostropestřec mariánský drcený 300g a 900g

pestrec mariánsky drvený 300g

Více pohledů

Napište první recenzi tohoto produktu


Dostupnost: Skladem (odosílame do 24hod.)


105 Kč

* Povinná pole

105 Kč

Nákupem získate 4 věrnostní body. 4 body = 5 Kč.

Ostropestřec mariánský je středomořská bylina, která vypadá jako bodlák. Drcený plod ostropestřce mariánského je připraven k přímému užívání a není nutné jej dále upravovat.
V léčitelství se používá zejména při onemocněních jater a známý je pro svou schopnost regenerovat jaterní tkáň a obnovovat její správnou funkci. Kromě toho také zlepšuje trávení, zpravidelní vylučování a čistí střevní trakt.  


Obsah balení: 300g a 900g
Složení:
 ostropestřec mariánský drcený 100% 
Doporučené dávkování: 1-2 čajové lžičky, ideální 4-krát denně

Detaily

Co plod ostropestřce mariánského obsahuje?

Ostropestřec je velmi vzácná bylinka. V léčitelství se používá zejména při onemocněních jater a známý je zejména pro svou schopnost regenerovat jaterní tkáň a obnovovat její správnou funkci. Za tyto (ale i jiné) účinky jsou odpovědné flavolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silykristin), které se souhrnně nazývají silymarin.

Největší koncentrace sylmarinu je v semenech, v menší koncentraci se nachází v listech a kořenu. Dalšími důležitými složkami semen ostropestřce jsou bílkoviny (27%), 30% jedlého oleje (kyselina linolová, olejová a nenasycené mastné kyseliny), vláknina, silice, flavonoidy, tyramin, histamin, aminokyseliny, quercetin a vitamin E (500 až 800 mg/kg).

Využití a účinky plodů ostropestřce mariánského:

  • Využívá se úspěšně při otravách v důsledku intoxikace alkoholem, drogami, průmyslovými chemikáliemi nebo houbami.
  • Taktéž i při žloutence, mononukleóze a různých jiných poškozeních jater.
  • Podává se i po chemoterapii a regeneruje jaterní buňky.
  • Detoxikuje a posiluje játra a podporuje obnovu jaterních buněk.
  • Chrání játra před škodlivými účinky farmaceutických léků, pomáhá při cirhóze, hepatitidě, endometrióze.
  • Zlepšuje trávení, zpravidelní vylučování a čistí střevní trakt.
  • Pomáhá snižovat cholesterol a harmonizovat krevní tlak.
  • Chrání žíly a cévy a podporuje tvorbu enzymů.
  • Využívá se jako podpůrný prostředek při chronických nemocech jater a žlučníku.

Užívání a doporučené dávkování

Užívají se 1-2 čajové lžičky, které je třeba zapít alespoň 3 dcl vody. Dávku můžete užít i přímo do úst. Po požití doporučujeme ideálně alespoň 30 - 40 minut nejíst, aby koncentrace v žaludku nebyla zředěná potravou.

Ideální je užívat drcené plody ostropestřce mariánského 4-krát denně a na začátku kúry (prvních 10 dní) je velmi vhodné dávku zdvojnásobit, aby se v játrech spustily intenzivní regenerační procesy. Zejména při závažnějších poškozeních jater je nutná dlouhodobá aplikace vyšších dávek.

Drcené plody ostropestřce mariánského netřeba žádným způsobem dále upravovat, jsou připraveny k přímému užití. Alternativně si je však můžete případně ještě rozdrcen v mlýnku a následně používat jako doplněk do polévek, omáček a salátů.

Drcené plody ostropestřce mariánského a jejich oxidace

Jemně drcené plody Ostropestřce mariánského poměrně rychle oxidují, čímž se účinná látka silimarín znehodnocuje. Je proto třeba je uchovávat v obalu bez přístupu vzduchu. Právě z tohoto důvodu je drcený plod Ostropestřce balený v šikovných sáčcích, které lze opakovaně neprodyšně uzavřít pomocí pásku "zip" ve vrchní části sáčku. 

Vedlejší účinky

Při požití většího množství, než je předepsáno, nehrozí žádné zdravotní problémy ani vedlejší účinky. Ostropestřec mariánský neobsahuje žádné škodlivé látky pro játra a je velmi bezpečnou volbou pro její regeneraci a samozřejmě i prevenci. Pro efektivní účinnost ostropestřce mariánského je ideální užívat ho jako ucelenou kúru. Tedy pravidelně, několik týdnů nebo měsíců. 

Upozornění

Po užití do 1 hodiny se nedoporučuje pít mléko, alkoholické nápoje a konzumovat dráždivé jídla. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a při kojení, také ani lidem s vysokým krevním tlakem. Skladujte je dobře uzavřené - velmi rychle totiž oxidují.

Skladování: v suchu při teplotě od + 5 °C do + 25 °C v dobře uzavřeném obalu. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.
Země původu: Polsko

Další informace

Zdravotné problémySrdečně-cévní systém, Zažívací problémy, Tlusté střevo, Játra, Kožní problémy

Doprava a dodání

SPÚSOB DODÁNÍ:

1. Česká pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzvednutí zásilky přímo na vaší nejbližší poště) Cena: 105 Kč. Zboží bude na poště následující den od odeslání.

2. Zásilkovna (Vyzvednutí zásilky přímo na zvolené pobočce Zásilkovny) Cena: 79 Kč. Zboží bude doručeno do 2-3 pracovních dnu.

ZPŮSOB PLATBY:

1. DOBÍRKA (platba při převzetí zásilky) Při platba na dobírku je účtován extra poplatek: 26 Kč

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankovní převod do 3 pracovní dny) Po dokončení objednávky Vám přijde automatický e-mail s informacemi potřebnými k zadání bankovního převodu. Zboží bude vyskladněno až po připsání platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Natural Pharm Ostropestřec mariánský drcený 300g a 900g

Nejnovější příspěvky