Wolfberry Maitake trsnatec lupenitý 20g

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

49,33 Kč

Maitake trsnatec lupenitý má podle tradiční čínské a japonské medicíny blahodárný vliv na lidský organismus. Pěstovaná je bez genetické modifikace a výborně se hodí do kuchyně k přípravě polévek a omáček. 


Obsah balení: 20g
Země původu: Čína 

Naši spokojní zákazníci

Detaily

Něco více o houbě maitake

Maitake nebo i jinak trsnatec lupenitý, je jedlá houba, která paraziticky roste především na kořenech a kmenech dubů a habrů, vzácně i na kaštanovníku setého. Jeho plodnice tvoří 25 až 50 cm široké trsy složené z velkého množství vláknitých, polokruhovitých, jednostranných, kloboučků. Ty jsou hnědošedých až Sazové šedě zbarvené, košťál je bělavý a mnohonásobně rozvětvený. 

 

Domovinou trsnatca lupenitý je severovýchod Japonska, odkud se rozšířil i do Severní Ameriky. Dá se najít i v našich lesích, ale to je záležitost těch nejzkušenějších mykologů. Maitake znamená v překladu z japonštiny "tančící houba". Není doložena účetními doklady proč je tomu tak, ale údajně se kdysi její hmotnost vyvažovala stříbrem, takže její nálezce nad tímto "pokladem" tančil. Podle jiné teorie se tak jmenuje díky tomu, že se plodnice trstnatca různé překrývají a přiléhají k sobě, takže připomínají rojení motýlů.

 

Účinky houby maitake

Podle tradiční čínské a japonské medicíny napomáhá maitake organismu čelit stresovým situacím, úzkosti nebo tělesné a duševní únavě a zlepšuje schopnost těla odolávat změněným životním podmínkám.

Využití houby maitake v kuchyni

Maitake má nasládlou chuť a aroma a v současnosti se těší stále větší oblibě. Výborně se hodí i do české kuchyně na přípravu bramborových placek, kulajda, samozřejmě do houbových omáček a polévek, ale i na dochucení masa nebo rizota. Příprava je velmi jednoduchá: potřebné množství hub se zalije horkou vodou, nechá se asi 30 minut nabobtnat a takto upravené se dají na 10 až 15 minut vařit. 

 

Další názvy: trsnatec lupenitý, Grifola frondosa, Sírovec, Hui shu hua

Další informace

ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY:Ne

Recenzie

You're reviewing: Wolfberry Maitake trsnatec lupenitý 20g

Možná Vás zaujme i následující

Ľutujeme. Výberu nezodpovedá žiadna položka.

Nejnovější příspěvky