Akce! DOPRAVA ZDARMA při objednávkách přes zásilkovnu.

Kompava Lakmusový papírky 3v1 3-Test 50 ks

Kompava Lakmusový papírky 3v1 3-Test 50 ks

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

Akciová cena 168 Kč

Běžná cena: 175 Kč

Pomocí lakmusových papírků 3v1 Kompava 3-Test si provedete jednoduché, krátké a důležité samovyšetření, které může odhalit nebezpečné poškození organismu!


Obsah balení: 50 kusů
Země původu: Slovensko

Detaily

Lakmusový papírky 3v1 Kompava 3-Test pomáhají snadno a jednoduše zjistit:

  • z moči pH organismu (identifikovat zakyselení organismu nebo alkalózu)
  • hladinu vylučovaného cukru (cukrovka, ledviny)
  • indikovat zvýšené množství vylučovaných bílkovin (cukrovka, ledviny)

Všechny tyto indikace vedou k včasné prevenci nemocem a ke zdravému fungování organismu.

Použití lakmusových papírků

Princip je založen na změně barevné reakce plastového proužku, který má na reakčních plochách naneseny činidlo, které po styku s močí reaguje za vzniku barevné změny vlivem chemické reakce.

Barevná změna indikuje přítomnost určitých látek v moči, které signalizují nežádoucí změny v organismu. Testovací papírky jsou orientačním vyšetřením s rychlým výstupem, pro správné stanovení případné diagnózy navštivte odborného lékaře.

Indikace Kompava 3-Testu:

  • pH (optimum 5-7) - infekce močových cest, poruchy regulace vnitřního prostředí, porucha regulačních funkcí ledvin
  • cukr - cukrovka, porucha vstřebávání cukrů ledvinami
  • bílkovina - cukrovka, porucha vstřebávání cukrů ledvinami

Jak si správně změřit koncentraci látek v moči?

Měřte si hodnoty z ranní moči a řiďte se pravidlem tzv. středního proudu moči. To znamená, že necháte část moči odtéct a teprve potom odeberete vzorek nebo přímo omočí papírek. Papírek položte na savý papír, který odsaje přebytečný moč a po cca 60 sekundách vyhodnoťte zabarvení reagenčních zón podle barevné stupnice na dózičce.

Stanovení pH moči (normálně pH moči je 5,0-7,0). Jednou z funkcí ledvin je regulace acidobazické rovnováhy, a proto každá odchylka může signalizovat řadu onemocnění. Odchylky od této hodnoty mohou být spojeny s infekcí močových cest a jsou také rizikovým faktorem vzniku močových kamenů (vysoké i nízké pH), poruchy urogenitálního traktu, acidózu (překyselení)...

Cca po 60 sekundách se zabarvení indikačního papírku odečte ze 6 stupňové stupnice.

U zdravého člověka hodnota pH moči závisí do značné míry od stravy. To znamená, pokud konzumujeme příliš mnoho kyselých potravin (maso, sladkosti, káva, alkohol ...) bude moč kyselý, pokud naopak jíme více rostlinné stravy, vyhýbáme se cukru, kouření, stresu bude náš moč zásaditější.

Stanovení hladiny cukru

Za normálních okolnosti zdravý organismus nemá cukr v krvi, to znamená, že by neměl být ani v moči. Pokud se ale objeví v moči znamená to zvýšenou hladinu v krvi. Toto zvýšení signalizuje možné onemocnění diabetu typu I. nebo II. Může jít také o nadměrné jednorázové použití glukózy, poruchy ledvin ...

Cca po 30 sekundách se zabarvení indikačního papírku odečte ze 5 stupňové stupnice.

Pokud se indikuje v moči cukr je třeba dát si vyšetřit krevní plazmu a hladinu glukózy v krvi za účelem zjištění nebo eliminování cukrovky (diabetes mellitus).

Stanovení bílkovin

Bílkoviny se u zdravého člověka vylučují pouze v malém množství (0,3g / den). Pomocí indikačního papírku 3-Test se dá změřit aktuální stav obsahu bílkovin v moči. Cca po 60 sekundách se zabarvení indikačního papírku odečte ze 5 stupňové stupnice.

Pokud se v moči nacházejí bakterie, krev, některé sloučeniny z amoniaku, některé léky (penilcilín, sulfoamidy, cefalosporiny) mohou negativně ovlivnit výsledek. Zvýšená hodnota může indikovat onemocnění ledvin nebo infekce močových cest, nadměrný výskyt některých bílkovin v krvi...

Proteinurie (bílkoviny v moči) se vyskytuje zejména při: chřipce, horečnatých stavech, vliv může mít i výrazná hyperlordóza, těhotenství, extrémní fyzické zatížení (tedy u sportovců může být mírná proteinurie zcela normální), anémie, srdeční nedostatečnost, vysoký krevní tlak, často jsou důvodem poruchy a nemoci ledvin, nádory, trombózy v cévách ledvin...

Dobrou prevencí a ochranou před nemocemi ledvin je správný pitný režim, u žen důkladná intimní hygiena, předcházejte zánětem od nohou a zad. Pečujte o dobrý imunitní systém, omezte příjem cukrů a 6 omega mastných kyselin.

Další informace

Zdravotné problémyLedviny

Doprava a dodání

SPÚSOB DODÁNÍ:

1. Expres kuriér Packeta Home (Remax) Cena: 125 Kč. Zboží bude u Vás následující pracovní den od odeslání.

2. Zásilkovna (Vyzvednutí zásilky přímo na zvolené pobočce Zásilkovny) Cena: 75 Kč. Zboží bude doručeno do 2-3 pracovních dnu.

ZPŮSOB PLATBY:

1. DOBÍRKA (platba při převzetí zásilky) Při platba na dobírku je účtován extra poplatek: 25 Kč

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankovní převod do 3 pracovní dny) Po dokončení objednávky Vám přijde automatický e-mail s informacemi potřebnými k zadání bankovního převodu. Zboží bude vyskladněno až po připsání platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Kompava Lakmusový papírky 3v1 3-Test 50 ks

Nejnovější příspěvky