Good System Konopné otruby SUM BIO 200 a 600g

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

Price From: 82,65 Kč

Konopné otruby obsahují až 66% vlákniny z jejich celkové hmotnosti a tím jsou přímo zázrakem při prevenci zácpy. Pokud bojujete se zácpou, zda potřebujete pročistit tlusté střevo a detoxikovat, tak konopné otruby budou pro vás jako stvořené.


Obsah balení: 200 a 600g
Nerozpustná vláknina: 
66% z celkové hmotnosti
Vitaminy: 
B1: 10%*, B2: 10%*, B3: 15%*, B6: 15%*, B9(kyselina listová): 70%* 

Minerály a stopové prvky: Železo 80%*, Magnesium 100%*, Zinek 40%*, Měď 70%*, Fosfor 40%*, Vápník 10%* 
Polynenasycené tuky: 7g a z toho: Omega-6: 5g, Omega-3: 2g  
Země původu: Kanada 

Naši spokojní zákazníci

Detaily

CO JSOU KONOPNÍ OTRUBY?

Konopné otruby jsou vlastně umletý obal či slupka konopného semínka. Po vylisování oleje ze semínka se následně výlisek, tzv. koláč rozmělněn celozrnnou mouku. Následně mouku prosívá a tak získáváme hrubou složku mouky - vlákninu. V současnosti je právě této složky v naší stravě zoufale málo.


PROČ JE KONZUMOVAT?

Nerozpustná konopná vláknina je v našem trávicím traktu úplný zázrak. 
1. Čistí střevo, absorbuje do sebe toxické látky ze stravy a škodlivé metabolity vznikající při trávení. 
2. Chrání střevo před množením škodlivých mikroorganismů, jako např. salmonely. 
3. Nepostradatelný pomocník při zácpě, podporuje přirozené vztahy střev nebo při detoxikaci organismu a hubnutí. 
4. Dostatečný příjem vlákniny je prevencí před rakovinou tlustého střeva, srdečně cévními onemocněními nebo jinými civilizačními chorobami. 

 

Dospělý člověk potřebuje cca 20 - 30g vlákniny denně.

 

CO OBSAHUJÍ KONOPNÍ OTRUBY?

Konopné otruby obsahují až 2/3 kvalitní nerozpustné vlákniny (což činí na 100g až 66g vlákniny), ale i velký obsah stopových prvků jako železo, hořčík, mangan, zinek, fosfor a měď. Je také velmi dobrým zdrojem vitaminu B9 - kyseliny listové.


JE LEPŠÍ NEROZPUSTNÁ NEBO ROZPUSTNÁ VLÁKNINA?

Ano i ne. Oba typy vlákniny jsou pro náš organismus nezbytné, avšak fungují úplně jinak. V dnešní době je populární hlavně rozpustná vláknina, která prudce zvětšuje svůj objem již v tenkém střevě a tím vyvolává pocit nasycení. Pro tuto vlastnost se používá hlavně jako součást diet na hubnutí. Rozpustná vláknina však nemá takové čistící schopnosti jako nerozpustná vláknina. Rizikem rozpustné vlákniny může být, že do sebe absorbuje kromě vody i potřebné minerály a vitamíny. Na vylučování stolice působí jako píst. Nerozpustná vláknina naopak jemně dráždí stěny tlustého střeva a tím vyvolává přirozené peristaltické vztahy. Čištění tlustého střeva se častokrát projeví ve zlepšení pleti a pod. Proto je pro organismus velmi vhodné, aby byl příjem obou typů vlákniny vyvážený.


JAK ZAŘADIŤ KONOPNÉ OTRUBY DO JÍDELNÍČKU?

Nejjednodušším způsobem je zamíchání 1-3 lžic konopných otrub s teplou vodou a vypít leckdy, před nebo po jídle. Rovněž můžete přidat pár lžic mouky při pečení, zamíchat do muesli, jogurtu, kaše, pomazánky a pod. Extra vlákninová bomba např. do ovocného nebo zeleninového šejku.

Konopné otruby jsou skvělé při infekčních onemocněních trávicího traktu (jako např. salmonelóza), konzumaci těžkých jídel či alkoholu nebo při podezření na zkažené jídlo - má schopnost absorbovat škodlivé látky a toxiny, tedy pomáhá odlehčit organismus i při takových problémech či prohřešku. 


Pozor!!! - při otravě jídlem, houbami nebo infekčním onemocnění musíte samozřejmě vyhledat lékaře...!

Další informace

ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY:Zažívací problémy, Tlusté střevo, Kožní problémy

Recenzie

You're reviewing: Good System Konopné otruby SUM BIO 200 a 600g

Možná Vás zaujme i následující

Ľutujeme. Výberu nezodpovedá žiadna položka.

Nejnovější příspěvky