Nutraceutica Gurmar čaj 150g

Gurmar čaj, prírodné antidiabetikum

Více pohledů

Napište první recenzi tohoto produktu


Dostupnost: Skladem (odosílame do 24hod.)


204 Kč

Nákupem získate 8 věrnostní body. 8 body = 10 Kč.

Přírodní antidiabetikum


Gurmar čaj je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků k léčbě diabetes I. a II. typu. Působí při poruchách metabolismu cukrů několika účinky.
Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-buňky slinivky a zároveň zvyšuje aktivitu enzymů zúčastněných metabolismu glukózy a zabraňuje vzniku inzulínové rezistence.


Obsah balení: 150g sypaného čaje (balení na 1 měsíc)
Užívání: 2-3 šálky čaje denně, konzumovat mezi jídly. Gurmar čaj se doporučuje užívat dlouhodobější a to minimálně 6 měsíců.
Složení: sypaný čaj, listy rostliny Gurmar - Gymnema sylvestre

Detaily

Něco více o Gurmar čaji

Použití Gurmaru čaje v léčbě diabetu je známé z historie tradiční indické a Ajurvédské medicíny několik tisíc let. Tato malá rostlina pochází z Indie a můžeme se setkat is jejím názvem Gymnema sylvestre. V tradiční medicíně je Gurmar nazýván také jako "zabiják" cukru.

 

Účinky Gurmar čaje

Gurmar čaj je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků k léčbě diabetes I. a II. typu. Gurmar působí při poruchách metabolismu cukrů několika účinky. Stimuluje tvorbu inzulínu, regeneruje beta-buňky slinivky a zároveň zvyšuje aktivitu enzymů zúčastněných metabolismu glukózy, zabraňuje vzniku inzulínové rezistence. Užívání Gurmaru čaje zabraňuje vzniku inzulínové rezistence a vzniku metabolického syndromu. Zabráněním vzniku inzulínové rezistence se napomáhá zejména u diabetiků 1. typu (závislých na inzulínu) k zachování účinnosti podávaných inzulínů.

 

Jako jeden z mála přírodních prostředků má schopnost regenerovat, zvyšovat počet beta-buněk pankreasu a tím obnovovat tvorbu inzulínu, tento účinek je charakteristický zejména při diabetes 2. typu, kdy je snížená tvorba inzulínu. Obnova počtu beta buněk vede v mnoha případech k úplné kompenzaci oslabené funkce slinivky a k úplnému vyléčení.

 

Gurmar čaj a diabetes typu 1 - závislý na inzulínu

Při této formě onemocnění již není možné stimulovat tvorbu inzulínu, Gurmaru čaj však může zlepšovat účinnost inzulínu snížením inzulínové rezistence. Zvýšení účinnosti inzulínu přispívá ke snížení jeho spotřeby a ke snížení výskytu zdravotních komplikací. Z výsledkkov studií vyplývá že u pacientů léčených Gurmaru během 6 měsíců klesla spotřeba inzulínu přibližně na polovinu.

 

Gurmar čaj a diabetes typu 2 - snížená tvorba inzulínu

Gurmar čaj je obzvláště vhodný při začínající cukrovce, kdy je možné včasným zahájením léčby a pravidelným užíváním dosáhnout úplnou obnovu tvorby inzulínu a v mnoha případech ukončit podávání perorálních antidiabetik. U tohoto typu onemocnění Gurmar čaj jako jediný prostředek dokáže obnovit seskupení pankreatických beta-buněk a tím obnovit tvorbu inzulínu. Gurmar čaj se může podávat společně s tabletovými antidiabetiky, protože zlepšuje výsledky léčby.

 

Gurmar jako součást programů na snížení tělesné hmotnosti

Regulace metabolismu cukrů přímo souvisí s pocitem hladu, únavy a potřeby přijímat potravu. Gurmaru čaj aktivací metabolismu cukrů snižuje chuť na sladké a tím pomáhá snižovat nadměrnou chuť k jídlu. Zlepšení metabolického využití cukrů buňkami poskytuje tělu více energie a odstraňuje pocit únavy spojený s nadměrnou potřebou jíst. Gurmaru čaj je vhodný podle doporučení studií zahraničních klinických center zdravé výživy také jako součást všech propramov na snížení tělesné hmotnosti.

 

Užívání Gurmar čaje a způsob přípravy

2-3 šálky čaje denně, konzumovat mezi jídly. 1 kávovou lžičku čajové směsi (1,5g) zalít 2,5 dl vařící vody a nechat vyluhovat 15 minut. Celodenú dávku čaje (2-3 kávové lžičky) si můžete připravit i jednorázově zalitím 500 ml vroucí vody a konzumovat postupně v průběhu dne.

Nástup účinku je na rozdíl od jiných rostlinných léků pomalý, první zlepšení nastává obvykle po 3 až 4 týdnech užívání, pro rozvinutí léčebného účinku se doporučuje užívat Gurmar čaj minimálně po dobu 6 měsíců. Při počínající cukrovce (diabetes 2. typu) u dospělých byly zaznamenány maximální léčebné úspěchy obvykle po dlouhodobém podávání v období 18 až 20 měsíců. Důležitou součástí léčby je úprava stravování a výběr vhodných tuků.

Obsah účinných látek

- 1 porce čaje (1,5g sušených listů) obsahuje 63 mg kyseliny gymnemovej
- 1 balení 150g obsahuje 100 porcí čaje = celkový obsah 6300 mg kyseliny gymnemovej
- 1 balení 150g vystačí na 30 až 45 dní užívání

 

Další informace

Užívání Gurmaru se dobře snáší s užíváním všech léků proti diabetu, nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. Obvykle po 4 až 8 týdnech užívání je možné snížit dávky inzulínu a ostatních léků. Až 25% uživatelů Gurmaru se zcela obejde bez dalších léků. Snížení či vysazení léků po zlepšení výsledků v souvislosti s užíváním Gurmaru konzultujte s lékařem.

 

Upozornění

Pro nedostatek klinických zkušeností Gurmar čaj nesmějí užívat těhotné a kojící ženy.

 

Upozornění podle nařízení komise EU: 
Tento produkt je registrován jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Další informace

Zdravotné problémyDiabetes, Hubnutí

Doprava a dodání

SPÚSOB DODÁNÍ:

1. Česká pošta - BALÍK NA POŠTU (Vyzvednutí zásilky přímo na vaší nejbližší poště) Cena: 103 Kč. Zboží bude na poště následující den od odeslání.

2. Zásilkovna (Vyzvednutí zásilky přímo na zvolené pobočce Zásilkovny) Cena: 77 Kč. Zboží bude doručeno do 2-3 pracovních dnu.

ZPŮSOB PLATBY:

1. DOBÍRKA (platba při převzetí zásilky) Při platba na dobírku je účtován extra poplatek: 26 Kč

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankovní převod do 3 pracovní dny) Po dokončení objednávky Vám přijde automatický e-mail s informacemi potřebnými k zadání bankovního převodu. Zboží bude vyskladněno až po připsání platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Nutraceutica Gurmar čaj 150g

Nejnovější příspěvky