Health Link Eukalyptový olej - Euky Bear 50 ml

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

80,84 Kč

Olej Euky Bear je získáván destilací čerstvých lístků z Eucalyptu polybractea, známého také jako eucalyptus ,,Blue Mallee". Pro získání 50 ml tohoto oleje je zapotřebí přibližně 5 kg čerstvých lístků z keřů a malých stromů eukalyptu. 
Eukalyptový olej obsahuje látku terpenoidy 1,8-cineole, který má schopnost proniknout do lidské tkáně. Má velmi široké uplatnění a množství zajímavých účinků, o kterých se můžete dozvědět níže v hlavním popisu.


Obsah balení: 50 ml
Složení:
 Euvalyptus Species Leaf Oil, D-Limonene

Země původu: Austrálie

Naši spokojní zákazníci

Detaily

Eukalyptový olej - zajímavosti

Eukalyptový olej ,,Euky bear" je původem z Austrálie a postupně se rozšířil po celém světě. Patří do druhu myristiciových myrtyceae av současné době je známo více než 500 druhů. Dnes se pro komerční účely používá maximálně 10 druhů. K nejznámějším patří eukalyptus polybractea, eukalyptus globulus, eukalyptus citriodola a eucalyptus radiata.


Všechny obsahují ve svých lístcích eukalyptový olej. Ten se však podle různých druhů liší kvalitou a chemickým složením. Olej Euky Bear je získáván destilací čerstvých lístků z Eucalyptu polybractea, známého také jako eucalyptus ,,Blue Mallee". Pro získání 50 ml tohoto oleje je zapotřebí přibližně 5 kg čerstvých lístků z keřů a malých stromů eukalyptu. Stromy rostoucí ve volné přírodě dosahují výšky až 100 metrů a kořeny jsou až 100 let staré.

 

Eukalyptový olej Euky Bear - účinky a kvalita 

Eucalyptus polybractea má svou charakteristickou, velmi výraznou vůni. Tato vůně je dána vysokým obsahem účinné látky, terpenoidy 1,8-cineole, který má schopnost proniknout do lidské tkáně. Eucalyptus polybractea má nejvyšší obsah této účinné látky ze všech známých druhů eukalyptů. Obsah terpenoidy 1,8-cineole je až 95 %. Ostatní druhy eukalyptů pocházejících z Číny, Indie, Tasmánie a Španělska obsahují této účinné látky kolem 60 %.

 

Původní obyvatelstvo (aboridžinci) používalo olej jako prevenci před infekcemi a při snižování vysoké teploty (zábaly na čelo, ruce a chodidla). Ke komerčnímu využití a prodeji dochází od roku 1852, kdy farmaceut Joseph Bosisto začal jako první ve své lékárně destilovat tento olej a zahájil tak jeho komerční prodej.

 

10 způsobů využití eukalyptového oleje Euky Bear

1. Lázně: 10 kapek oleje do koupele s teplou vodou.
2. Masáže: 10 kapek oleje přidejte do 200 ml masážního oleje, naneste na pokožku a lehce vtírejte
3. Masáž vlasové pokožky: Při mytí vlasů vmasírujeme pár kapek oleje do pokožky a přidáme šampon.
4. Sauna: 1 čajovou lžičku oleje přidáme na horké kameny.
5. Aromaterapie: 10 kapek oleje do zvlhčovače vzduchu nebo aromalampy.
6. Čištění rukou a pokožky: Odstraní mastnotu i barvy. Použijeme pár kapek na hadřík, očistíme požadované místo a hned nato omyjeme mýdlem.
7. Odstranění mastných skvrn a fleků: Použití při oděvy, záclony, kobercích, při linoleu a dlažby. Nakapat na hadřík pár kapek oleje a přímo potřít. Třením směrem k centru se předejde vytvoření mapy.
8. Odstranění žvýkaček, nálepek a náplasti: Namočit hadřík v oleji a odstranit.
9. Praní pracovních oděvů: 1-2 čajové lžičky do jedné naložené pračky.
10. Mytí zvířat: 5 kapek oleje v potřebném množství vody. Odstraňuje blechy a vylepšuje kvalitu srsti. Protože jsou zvířata velmi citlivé na vůni, nepřekračujte uvedené dávkování.

 

Složení: Euvalyptus Species Leaf Oil, D-Limonene
Skladování: Skladujte při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. 

 

Upozornění

Přípravek je určen pouze k zevnímu použití! Nepoužívejte neředěné! Uchovávejte mimo dosah dětí! Vyhněte se kontaktu s očima. Používejte výhradně k určenému účelu. Skladujte v suchu na dobře větraném místě. Chraňte před přímým slunečním zářením. Nepoužívat pro děti do 3 let!

Další informace

ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY:Ne

Recenzie

You're reviewing: Health Link Eukalyptový olej - Euky Bear 50 ml

Možná Vás zaujme i následující

Ľutujeme. Výberu nezodpovedá žiadna položka.

Nejnovější příspěvky