Akce! DOPRAVA ZDARMA při objednávkách přes zásilkovnu.

Jarní očista není jen trend. Toto byste o ní měli vědět!

Očista organismu právě v jarním období má své specifické důvody a výhody, které souvisí s přirozenými cykly přírody a lidského těla.

Jaro je časem na obnovu, změnu a přípravu těla i mysli na aktivnější a energičtější měsíce, které přicházejí.

Využití jara na očistu (fyzickou, emocionální i našich domovů) může být účinným způsobem, jak podpořit dlouhodobé zdraví a pohodu.

Argumenty pro jarní očistu organismu:

  • Stejně jako příroda prochází procesem probuzení a obnovy, i naše tělo je přirozeně nastaveno na obnovu a očistu po zimním období, během něhož se mohlo nahromadit více toxinů v důsledku nižší fyzické aktivity a těžší stravy.
  • Po zimě, která může být často spojena s těžšími jídly a menší fyzickou aktivitou, může jarní detoxikace pomoci obnovit energetické hladiny, zlepšit trávení a celkově posílit vitalitu těla.
  • Zimní měsíce mohou být náročné pro imunitní systém, např. i v důsledku menšího vystavení slunečnímu záření či možného nedostatku vitamínů. Jarní očista a zaměření se na stravu bohatou na vitamíny a minerály může pomoci posílit imunitní systém a připravit tělo pro boj proti infekcím.
  • Jarní očista nemusí být jen o fyzickém zbavení se toxinů. Je také příležitostí k emocionální a psychické obnově. Na úklid nejen ve svých domovech, ale také ve svém nitru. A také samotné fyzické očištění nás v tom může podpořit a mít pozitivní vliv na naši mysl, zlepšení nálady, snížení úrovně stresu a zvýšení pocitu pohody.
  • S příchodem jara se rozšiřuje naše strava o celou paletu bylinek či listové zeleniny, které jsou ideální pro podporu detoxikačních procesů. Zaměření na sezónní, čerstvé potraviny může podpořit tělo v jeho přirozené detoxikaci, zatímco zvýšený příjem vlákniny z čerstvé zeleniny a ovoce podpoří zdravé trávení.
  • Detoxikace a obnova v jarních měsících připravuje tělo i mysl na aktivní letní období.

Klíčové orgány pro detoxikaci organismu

Detoxikace nebo očista organismu je proces, při kterém se tělo zbavuje škodlivých látek.

Lidské tělo má přirozené mechanismy detoxikace, které zahrnují játra, ledviny, střevo, lymfatický systém, plíce a kůži.

Tyto orgány pomáhají odstraňovat nahromaděné toxiny a všechny odpadní látky z těla ven.

A naším úkolem je - podpořit jejich fungování, ať už zvýšeným přísunem kvalitních živin, jejich odlehčením prostřednictvím lehčí a čistší stravy, půstem, pobytem v přírodě atp.

1. Játra

Játra jsou centrální orgán detoxikace a látkové přeměny, zodpovědný za filtrování toxinů z krve a jejich transformaci na látky, které může tělo snadno eliminovat.

Podpora jater může zahrnovat příjem potravin a doplňků bohatých na antioxidanty, jako jsou např. ostropestřec, artyčoky, kurkuma, listy pampelišky či zelená listová zelenina.

Mezi příznaky přetížených jater patří: přetrvávající únava, ztráta chuti k jídlu, nafouklé břicho, bolesti břicha, zácpa, průjem, přecitlivělá a svědivá pokožka, celkový zhoršený stav pokožky.

2. Ledviny

Ledviny filtrují krev a odstraňují odpadní látky a přebytečnou vodu prostřednictvím moči.

Dostatečný příjem čisté vody a omezení soli mohou pomoci ledvinám efektivněji fungovat. Bylinky jako bříza, kopřiva nebo zlatobyl mohou také podpořit zdraví ledvin.

3. Střevní trakt (ve zdravém střevě zdravý duch)

Střevní trakt je důležitý pro eliminaci odpadních látek a toxinů z těla.

Podpora zdravého střeva zahrnuje konzumaci vlákniny z ovoce, zeleniny a celozrnných produktů, jakož i fermentovaných potravin, které podporují zdravou střevní mikroflóru.

Dostatečný přísun rozpustné a nerozpustné vlákniny a tekutin by měl být při optimalizaci fungování střev samozřejmostí.

Tip na článek: Pročistěte se od toxinů během 3 týdnů. Budete potřebovat jen 2 věci!

4. Lymfatický systém

Lymfatický systém odstraňuje toxiny, odpad a jiné nežádoucí látky z našich buněk a tkání a podporuje imunitní systém. Je jako taková úklidová služba bez které by naše tělo rychle prohrálo bitvu s nahromaděnými odpady.

Lymfatické cesty fungují jako dálnice, po kterých se imunitní buňky rychle přesouvají po celém těle. Tímto způsobem lymfatický systém zajišťuje, že imunitní buňky jsou tam, kde jsou nejvíce zapotřebí, ať už jde o boj s infekcí nebo opravu poškozené tkáně.

Na rozdíl od srdce, které pumpuje krev, nemá lymfatický systém vlastní pumpu. A tedy pravidelné cvičení a pohyb jsou nezbytností.

Skvělým doplňkem mohou být také lymfatická masáž, dýchací cvičení a suché kartáčování pokožky, které mohou stimulovat lymfatický tok a podpořit odstraňování toxinů.

5. Plíce

Plíce odstraňují oxid uhličitý a mohou pomoci eliminovat některé toxiny prostřednictvím výdechu.

Dýchací cvičení, pobyt na čerstvém vzduchu a omezení kouření jsou klíčové pro podporu zdraví plic.

6. Kůže

Kůže je největší orgán těla a prostřednictvím pocení dokáže eliminovat toxiny.

Sauny, dostatečný příjem vody a pravidelné cvičení mohou podpořit detoxikaci prostřednictvím kůže.

Každý z orgánů by si zasloužil zvláštní pozornost, ale to snad jindy v dalším článku.

Závěrem

Jarní detoxikace by měla být holistickým (celostním) procesem, který zahrnuje podporu různých orgánů odpovědných za detoxikaci.

Zaměření se na zdravý životní styl, dostatečný příjem vody, vyváženou stravu bohatou na antioxidanty a vlákninu, jakož i pravidelné cvičení a relaxační techniky, může výrazně přispět k očištění a obnovení těla po zimních měsících.

A ke snadnějšímu a krásnějšímu žití a bytí.

Hýčkejte si tedy své zdraví a pokud se vám článek líbil, tak nás potěšíte jeho sdílením.

Napsat komentář
Hledání
Uživatelská anketa

Nádorové tkanivo je vždy kyslejšie než ostatné tkanivo. Je to:

Nejnovější příspěvky