Health Link Tea Tree Oil (čajovníkový olej) 15 ml

čajovníkový olej health link

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

110 Kč

Tea Tree oil nebo také čajovníkový olej je čistě přírodní přípravek určený k péči o pokožku - obzvláště se osvědčil při akné. Je vhodný jako přísada do koupelí a na masáže. 
Aplikace na pokožku přináší dlouhodobý pocit uvolnění a navozuje příjemný pocit při dýchání a pomáhá zmírňovat projevy na pokožce po bodnutí hmyzem. 


Obsah balení: 15 ml
Složení: Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, D-Limonene

Země původu: Austrálie

Detaily

Co je čajovníkový olej?

Tea Tree oil nebo také čajovníkový olej je čistě přírodní přípravek, který se získává z lístků australského čajovníkového stromu Melaleuca alternifolia rostoucího v čisté přírodě jihovýchodní Austrálie.

Čajovníkový olej je přípravek určený k péči o pokožku - obzvláště se osvědčil při akné. Je vhodný jako přísada do koupelí a na masáže. Aplikace na pokožku přináší dlouhodobý pocit uvolnění a navodzuje príjemný pocit při dýchání a pomáhá zmírňovat projevy na pokožce po bodnutí hmyzem. 

Vykazuje výrazné čistící vlastnosti, nedráždí pokožku, není toxický, nepoškozuje buňky tkání, nemá žádné významné vedlejší účinky a nesnadno se kontaminuje. Je kosmeticky velmi vhodný, protože je bezbarvý a má příjemnou čistou vůni. Vykazuje vynikající účinnost za přítomnosti organických zbytků. Je zvláště účinný proti houbám a plísním a osvědčuje se i proti potížím virového původu.

Základní využití čajovníkového oleje:

  • lázně: 10 kapek oleje do koupele s teplou vodou
  • masáž: 10 kapek oleje přidejte do 200 ml masážního oleje, naneste na pokožku a lehce vtírejte

Další využití čajovníkového oleje

1. Vaginální infekce a výplachy pochvy - při potížích zavést tampon předem namočený v 10% roztoku čajovníkového oleje (Tea Trea Oil) a převařené vody. Opakovat do odeznění příznaků, 8 - 10 dní. Účinné jsou i výplachy pochvy, tj. 8 - 10 kapek do 1/2 I převařené nebo destilované vody. 

2. Ucpaný nos, dutiny - přidejte 5 - 10 kapek oleje do 1 l horké vody a inhalujte

3. Kašel a bolest v krku - postupujte jako při cest dýchacích, navíc ale vmasírujte čajovníkový olej na hrudník a záda. Bolesti krku - přidejte 5 kapek do sklenice teplé vody a kloktejte 3 - 5 x denně.

4. Rýma - olejíčkem potřete okolí nosních dírek.

5. Akné - použijte na komedony a nežity neředěný čajovníkový olej, a to 3 x denně. Větší plochy potřete se zředěným s vodou v poměru 1: 10.

6. Koutky, afty, opary- naneste několikrát denně na postižené místo. Záněty a krvácení dásní, paradentóza - potřete postižená místa olejíčkem. Přidejte 10 kapek čajovníkového oleje do sklenice teplé vody a nechte v ústech několik minut 2 x denně.

7. Drobné popáleniny a odreniny- omývejte ledovou vodou 1 - 2 minuty. Naneste olejíček a vmasírujte. Tento postup pomůže zabránit tvorbě puchýřů a infekcí. Odřeniny, řezné ranky - naneste několik kapek.

8. Bodnutí hmyzem - potřete ihned olejíčkem, tiší bolest a dezinfikuje.

9. Kleště - naneste několik kapek čajovníkového oleje přímo na klíště a nechte působit několik minut. Snadno třete prstem krouživým pohybem proti směru otáčení hodinových ručiček až do odstranění klíštěte.

10. Infekce nehtů - namočte do oleje a vmasírujte po dobu 5 minut 2x denně. Karbunkly - potřete lehce 2 x denně.

11. Svalové bolesti, bolesti kloubů - masírujte přímo postižené místo. 10 kapek oleje si přidejte do horké lázně.

12. Dezinfikcia záclon, koberců i lůžkovin - rooztokem 10-ti kapek oleje v 1 l vody z rozprašovače.

Čajovníkový olej a péče o děti

  • Dermatitida na hlavičce - smíchejte 5 kapek čajovníkového oleje s olivovým olejem, vmasírujte do pokožky hlavičky a nechte působit 10 minut. Umyjte šamponem a spláchněte. Nesmí přijít do kontaktu s očima.
  • Rýma - vytřete nos tamponem namočeným v rozředěném oleji, stačí 1% roztok (u menších dětí).
  • Dezinfekce plienok- přidejte 20 kapek olejíčku do 5 l vody. Plenky vymáchejte a nechte namočené přes noc.

Péče o domácí zvířata

  • Blechy - vetřete několik kapek oleje do kožichu zvířete. U koček se doporučuje smíchat olej s jiným olejem. Jsou senzitivní na některé oleje v 100% koncentraci. Přidejte 10 kapek čajovníkového oleje do jejich šamponu.
  • Kleště - obdobně, jak je uvedeno výše.
  • Plísně - naneste několik kapek oleje na postižené místo 2 x denně.
  • Rány - naneste olej přímo na ránu 2 - 3 x denně. Vytvoří se strup, zmenší se otok a nebezpečí infekce.

Upozornění

Přípravek je určen pouze k vnějšímu použití! Uchovávejte mimo dosah dětí! Nepoužívejte neředěné! Vyhněte se kontaktu s očima. Používejte výhradně k určenému účelu. Skladujte v suchu na dobře větraném místě. Chraňte před přímým slunečním zářením. Nepoužívat pro děti do 3 let!

Další informace

Zdravotné problémyKožní problémy

Doprava a dodání

SPÚSOB DODÁNÍ:

1. Expres kuriér DPD (Vyzvednutí zásilky přímo na vaší nejbližší poště) Cena: 125 Kč. Zboží bude na poště následující den od odeslání.

2. Zásilkovna (Vyzvednutí zásilky přímo na zvolené pobočce Zásilkovny) Cena: 75 Kč. Zboží bude doručeno do 2-3 pracovních dnu.

ZPŮSOB PLATBY:

1. DOBÍRKA (platba při převzetí zásilky) Při platba na dobírku je účtován extra poplatek: 25 Kč

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankovní převod do 3 pracovní dny) Po dokončení objednávky Vám přijde automatický e-mail s informacemi potřebnými k zadání bankovního převodu. Zboží bude vyskladněno až po připsání platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Health Link Tea Tree Oil (čajovníkový olej) 15 ml

Nejnovější příspěvky