Wolfberry Ajurvédská směs Kapha BIO - chilli, černá sůl 100g

Ajurvédska zmes Kapha BIO wolfberry - chilli, čierna soľ 100g

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem

62 Kč

Ajurvédská směs Kapha chilli je vyrobena podle ajurvédské receptury, která vychází z principu zachování rovnováhy energií v lidském těle. 


Obsah balení: 100g
Složení: slunečnicová a dýňová semínka, koriandr, Kumin, pepř, muškátový oříšek, chilli, černá sůl a slunečnicový olej
Vyrobeno v: Česká republika
BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Detaily

Co je ajurvéda?

Indická ajurvéda je zřejmě nejstarší systém léčby na světě. Překládá se jako věda o životě, resp. jako "umění žít". Jako samostatný medicínský systém je uznávaná i Světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdraví je v ajurvédě definováno jako stav harmonie těla a mysli, zatímco disharmonie je projevem choroby. Zdraví je něčím víc než jen nepřítomností příznaků onemocnění. Zdraví je stavem optimálního a harmonického fungování celého organismu.

Ajurvéda je zastánkyní předcházení onemocněním. Podle ajurvédy je fyzickou příčinou onemocnění nahromadění některého živlu a narušení rovnováhy 3 tělesných principů (tridóša):

 • váta
 • pitta
 • kapha 

Ajurvédská směs Kapha obsahuje:

 • Slunečnicová semínka - obsahují kvalitní tuky omega 6 a v těle se zapojují do mnoha metabolických procesů.
 • Dýňové semínko - obsahuje kvalitní tuky a fytosteroly, což jsou přírodní steroidy, které působí na hormonální změny.
 • Koriandr - koření dodává příjemnou vůní a chuť, a podle ájurvédy podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému, stimuluje hladinu cholesterolu v krvi a působí jako antioxidant.
 • Muškátový oříšek - napomáhá při trávení, ale také k normálnímu stavu svalů a kloubů.
 • Kumin - známý také pod názvem římský kmín, napomáhá při trávení.
 • Chilli a pepř - dodává směsi poměrně ostrou a pikantní chuť.
 • Černá sůl - nebo Kala Namak je podle ajurvédských lékařů nejvíce prospěšnou formou soli, protože na rozdíl od obyčejné soli nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Právě proto ji tito učenci doporučují lidem, kteří mají vysoký tlak a lidem, kteří mají dietu s nízkým množstvím soli.
 • Slunečnicový olej

Ajurvédská směs Kapha

Směs semínek a koření Kapha je vyrobena z ingrediencí, které mají na Kapha příznivý vliv. Typ Kapha má sklony k většině civilizačních chorob, mezi nimiž dominují zejména obezita, cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Kapha ale velmi často trpí i špatným trávením, rýmou nebo zanesenými dutinami, přičemž tyto nemoci u ní mívají často vleklý charakter.

Pro Kapha jsou nejvhodnější slunečnicová a dýňová semínka, které jsou hlavní součásti Wolfberry Kapha směsi. V slunečnicových semínkách je více než 23% kyseliny linolové, která se řadí mezi omega - 6 mastné kyseliny a v těle se zapojuje do mnoha metabolických procesů

Fytosteroly (přírodní steroidy) obsažené v dýňových semínkách, působí mimo jiné proti hormonálním změnám probíhajícím v těle mužů středního věku. V kombinaci se zinkem, který je v semínkách také hojně zastoupen, působí preventivně proti nezhoubnému zbytnění prostaty a brání vzniku přebytečného množství dihydrotestosteronu z testosteronu. 

Ďalší z obsažených látek v této směsi Kapha je koriandr. Toto koření nejenže dodává příjemnou vůni a chuť, ale podporuje i normální činnost kardiovaskulárního systému, stimuluje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje imunitní systém, působí jako antioxidant a v neposlední řadě napomáhá i normální činnosti močových cest, trávení a dobrému stavu pokožky. 

Muškátový oříšek napomáhá nejen trávení, ale i normálnímu stavu svalů a kloubů. Kumin, který je znám také pod názvem římský kmín, dodává směsi spolu s chilli a kořením poměrně ostrou a pikantní chuť. Stejně jako muškátový oříšek s koriandrem napomáhá trávení, což je pro typ Kapha důležitá schopnost. 

Nezbytnou součástí Wolfberry Kapha je i černá sůl neboli Kala Namak. Právě ta je podle ajurvédských lékařů nejvíce prospěšnou formou soli, protože na rozdíl od obyčejné soli nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Právě proto tito učenci doporučují černou sůl lidem, kteří mají vysoký tlak, nebo těm, kteří mají dietu s nízkým obsahem soli. 

Užívání ajurvédské směsi Kapha

Wolfberry BIO pražené semínka Kapha jsou výbornou pochoutkou k přímé konzumaci, ale i vynikajícím doplňkem různých salátů nebo kulinářských experimentů, kterým dodají neuvěřitelný šmrnc. 

Nutriční hodnoty: Energie: 2842kJ / 687 kcal; Bílkoviny: 24.5 g; Sacharidy: 9.5 g; Tuky: 61.2 g; Vlhkost: 0.9 g

Další informace

Zdravotné problémyNe

Doprava a dodání

SPÚSOB DODÁNÍ:

1. Expres kuriér DPD (Vyzvednutí zásilky přímo na vaší nejbližší poště) Cena: 125 Kč. Zboží bude na poště následující den od odeslání.

2. Zásilkovna (Vyzvednutí zásilky přímo na zvolené pobočce Zásilkovny) Cena: 75 Kč. Zboží bude doručeno do 2-3 pracovních dnu.

ZPŮSOB PLATBY:

1. DOBÍRKA (platba při převzetí zásilky) Při platba na dobírku je účtován extra poplatek: 25 Kč

2. PLATBA NA ÚČET (Klasický bankovní převod do 3 pracovní dny) Po dokončení objednávky Vám přijde automatický e-mail s informacemi potřebnými k zadání bankovního převodu. Zboží bude vyskladněno až po připsání platby na náš účet.

Recenzie

You're reviewing: Wolfberry Ajurvédská směs Kapha BIO - chilli, černá sůl 100g

Nejnovější příspěvky